O zi de vacanță la mare. Copiii Parohiei Independența

Luni, 16 iulie 2018, grupul de copii de la cateheză din Parohia Independența, Protopopiatul Călărași, care în cursul anului a avut o frecvență foarte bună și au participat la activitățile desfășurate pe tot parcursul anului, acum au avut bucuria de a se juca în cel mai mare parc acvatic de distracție de pe litoral ,,Aqua Magic”.

Am plecat spre litoralul românesc cu trenul, dar ajunși în Constanța, am urcat în autobuzele City Tour, care ne-au condus spre obiectivele turistice din Constanța și apoi am ajuns la parcul acvatic din Mamaia. Odată ajunși aici, nimic n-a mai contat. Piscinele imense, toboganele înalte și râul de aproape 400 de metri lungime le colorează copiilor vacanța. Toboganele i-au prins în vrajă imediat pe cei însetați de joc. 

Pentru această plimbare mulțumim sponsorului din localitate Agrozootehnica S.A., iar copiilor le urăm: Vacanță plăcută!

A consemnat preot paroh Gheorghe Marcian.


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...