Cu Hristos pe cărările vacanței în Parohia Independența

        ,,Deprinde pe tânăr cu purtarea pe care trebuie să o aibă; chiar când va îmbătrâni nu se va abate de la ea.” (Pilde 22, 6)  

             

         Copiii care frecventează orele de cateheză au fost premiați de către preotul paroh Gheorghe Marcian, Luni, 17 iunie 2018, după ce a fost rostită rugăciunea de mulțumire pentru încheierea anului școlar.

             Dacă la începutul anului şcolar I-am cerut lui Dumnezeu să ne ajute să-l parcurgem cu bine, iată acum a venit timpul să-I mulţumim pentru realizările din acest an, lucru pe care copiii l-au făcut cu drag.

            „Cu Hristos pe cărările vacanţei”, copiii fiind îndemnați să-și petreacă vacanța de care ne apropiem cu folos, cu mai multă responsabilitate și dragoste faţă de cei din jur. ,,În vacanță avem mai mult timp liber, deci e necesar să-l valorificăm corect. Credinţa  nu cade din cer, ea se cultivă zi de zi: acasă, la şcoală, când ne odihnim, dar și când muncim," - a menţionat părintele.

              Copiii, au primit diplome, cruciulițe, iconițe și cărți de rugăciune pentru prezențele pe care le-au avut la orele de cateheză și pentru activitățile desfășurate în cursul anului, iar pentru efortul depus, aceștia au fost răsplătiți cu dulciuri, bomboane, înghețată și suc. Vacanță plăcută dragi copii!

A consemnat preot paroh Gheorghe Marcian.


Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...