Bucuria „Nașterii Domnului Iisus Hristos” în Parohia Independența

Duminică, 24decembrie 2017, în ajunul „Nașterii DomnuluiIisus Hristos”, după săvârșirea Sfintei Liturghii, biserica parohiei a fostgazda Serbării de Crăciun a copiilor de la cateheză. Prin grija şi îndrumarea doamnelorpreotese Gheorghe Mariana și Noapteș Romica, au vestit Naşterea Pruncului IisusHristos în ieslea din Betleem prin cântece de iarnă şi colinde tradiționaleromanești, presărat cu momente de poezie, aducând bucurie pe chipurile celor prezenţi, părinţi,bunici şi alţi invitaţi și au avut surpriza întâlnirii cu Moș Crăciun,care și-a făcut apariția încărcat cu daruri pe care la finalul serbării le-aoferit tuturor copiilor vestitori aiNaşterii Domnului.

Enoriașii parohiei noastre au fost încântați și emoționați de acest momentartistic deosebit de frumusețea colindelor interpretate de copii.

Încuvântul de învățătură rostit cu acest prilej, părintele paroh GheorgheMarcian, i-a felicitat pe micuții colindători pentru frumosul program pregătit,urându-le sărbători pline de pace și de bucurie sufletească.

Dumnezeu să ne ocrotească și să ne călăuzeascăîn toate! CRĂCIUN FERICIT!

Aconsemnat preot paroh Gheorghe Marcian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...