Biruința Vieții: ÎNVIEREA LUI HRISTOS

PrinÎnvierea Sa, Domnul nostru Iisus Hristos a biruit moartea pentru totdeauna și adovedit că El este Fiul lui Dumnezeu.

Luni, 17 aprilie 2017, îna doua zi de Paști, în Biserica Parohiei Independența din ProtopopiatulCălărași, după săvârșirea Sfintei Liturghii cei prezenți au fost încântați de copiiide la cateheză,care au preamăritÎnvierea Domnului, prin versurile poeților noștri și prin cântări pascale coordonați de doamna preoteasăGheorghe Mariana.

La fel ca la Crăciun, mesajulSărbatorii Sfintelor Paști este acela de a avea mai multa iubire, mai multămilă și răbdare față de orice semen al nostru. Mesajul e acela de a fi mai buni,mai iertători, mai darnici! La final,copiii au primit ouă și iepurași de ciocolată din partea preotului paroh.

Cu prilejul Sfintelor Paşti,vă adresăm tuturor urări de sănătate şi mântuire, de pace şi bucurie! Şi-Lrugăm pe Hristos Domnul, Biruitorul iadului şi al morţii, să ne dăruiascăajutorul Său ca să dobândim bucuria pascală în toate zilele vieţii noastre.

A consemnat preot parohGheorghe Marcian. Hristos a Înviat!
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...