Parohia Independența a îmbrăcat haine de sărbătoare

Sâmbătă, 7 ianuarie 2017, ParohiaIndependența a îmbrăcat haine de sărbătoare prăznuindu-și ocrotitorul, peSfântul Ioan Botezătorul. În ziua hramului după oficierea Sfintei Liturghii s-asăvârșit un parastas pentru ctitorii Sfintei Biserici trecuți la Domnul. La slujbă a participat un număr mare decredincioși, precum și oficialități locale.

La final, toți credincioșii au primit dinpartea parohiei un pachet cu mâncare. Cele 250 de pachete au fost sponsorizatede către S.C. Agrozootehnica S.A din localitate. Nu au fost uitați nicicredincioșii bolnavi, o parte dintre ei fiind imobilizați la pat, care au fost vizitați de preoți, ducându-le câte unpachet din partea parohiei.

A consemnat preot paroh Gheorghe Marcian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...