Nașterea Domnului a adus bucurie și celor mici și celor mari în Parohia Independența

Cu ocazia Sărbătorilordedicate Nașterii Domnului în Parohia Independența un număr de 50 de copii carealcătuiesc corul școlii George Vâlsan din localitate reuniți cu copii de lagrupul de cateheză al parohiei au realizat în cea de a treia zi de Crăciun cândîl sărbătorim pe Sfântul Arhidiacon Ștefan un frumos program de colindetradiționale.

Lucrul acesta a fost posibildatorită bunei colaborări dintre Biserică și Școală și prin strădania DoamneiProfesoare de Educație Muzicală, Romica Noapteș cea care a reușit prin reunireacelor două coruri să aducă multă bucurie copiilor dar și părinților care auvenit în număr foarte mare pentru a lua parte la acest frumos evenimentîmpreună cu Domnul Primar al localității noastre.

La finalul slujbei toțicopiii au primit daruri iar părinții lor au primit în dar cel de-al 19-leanumăr al Buletinului Parohial în care am vorbit pe larg despre semnificațiaacestui mare Praznic al creștinătății.

Prin aceste activități, noislujitorii Sfintei Biserici ne dorim să sporim numărul tinerilor la SfântaBiserică și totodată să reușim sa ne păstrăm tradițiile noastre atât defrumoase și de valoroase.

A consemnat părintele Dănuţ Noapteş, preot II la Parohia Independenţa dinProtopopiatul Călăraşi.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...