Dăruind, vei fi mai bun!

În data de 20 decembrie 2016, în Parohia Independența din ProtopopiatulCălărași, s-a derulat proiectul devoluntariat,,Dăruind, vei fi mai bun!”,cu elevii claselor a III-a și a IV-a de la Școala Gimnazială George Vâlsan, coordonațide doamnele învățătoare Coman Nella, Vasile Gabriela, Petcu Marioara și RaduIrina alături de Preotul Paroh Gheorghe Marcian.

Prin acest proiect dorim ca gestul nostru, pentru bătrânii dincomuna Independența, să aducă un zâmbet mare și pe fetele lor, care rareori zâmbesc.Astfel, încercăm să sădim în sufletele copiilor noștri dragostea pentrusărbătorile creștine și recunoștință pentru cei aflați în nevoi.

A consemnat Preot Paroh Gheorghe Marcian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...