Daruri de Sfântul Nicolae

Luni, 05 decembrie 2016, elevii claselor pregătitoare, aII-A și B de la Școala Gimnazială „GeorgeVâlsan” Independența, îndrumați de preotul Gheorghe Marcian profesor de religieși de doamnele învățătoare Bucur Mioara, Bălașa Onița și domnul învățător PăunȘtefan au împărțit daruri prin Proiectul Educațional „Daruri de Sfântul Nicolae”unor copii din familii nevoiașe cu venituri mici. Aceste daruri au fost adusede către elevi și duse chiar de ei la casele celor care aveau nevoie bucurându-se foarte mult.

Știm cu toții că Sfântul Nicolae este prietenul copiilorşi al săracilor, pe care îi iubeşte mult. A consemnat preot paroh GheorgheMarcian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...