Ziua de 1 iunie sărbătorită în Parohia Independența

Miercuri, 1 IUNIE 2016, in parohia Independența au avut loc activităţi cu copii parohiei, careau marcat „Ziua Internaţională a Copilului”. Astfel, în biserica parohială,copiii coordonați de preotul paroh Gheorghe Marcian și indrumati de dna preoteasă Gheorghe Mariana si cadreledidactice, Bucur Mioara Balasa Onita si Vasile Gabriela au desfasurat diferite jocuri religioase.

Data de 1 Iunie din fiecare an este dedicată copiiilordin lumea întreagă. Această zi este astfel o zi specială pentru fiecare copildin lume, zi în care ne îndreaptăm privirile asupra propriilor mlădiţe,nepreţuite podoabe ale prezentului, plămadă vie a viitorului. ,,Copiii –bucuria prezentului, trăinicia viitorului”

Astfel de activităţi au loc în parohia noastră cudiferite ocazii, avînd scopul de a-i apropia pe tineri de biserică şi a-iconştientiza de reala prezenţă a lui Dumnezeu în viaţa noastră. La finalcopiii au fost serviti cu bomboane,tortsi suc.

A consemnat Preot Paroh Gheorghe Marcian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...