Colaborare între Biserică și Școală în săptămâna Școala Altfel 2016 în Parohia Independența

Și în anul acesta Sfânta noastră Biserică a devenit un factor important în desfășurarea activităților care au avut loc în săptămâna Școala Altfel 2016 fiind vizitată de un număr mare de copii însoțiți de doamnele învățătoare și educatoare.

O parte dintre copii a dorit să se Spovedească și mai apoi să se Împărtășească pentru a marca și perioada specială în care ne aflăm de pregătire pentru marele Praznic al Învierii Domnului nostru Iisus Hristos.

După acest moment duhovnicesc a urmat și o surpriză din partea Doamnei preotese care este și profesor de muzică la Școala din localitate, le-a pregătit copiilor o lecție demonstrativă referitoare la tehnica încondeierii ouălor cu ceară naturală și în încheiere s-au interpretat mai multe Pricesne specifice Postului Mare și Patimilor Domnului.

A consemnat părintele Dănuţ Noapteş, preot II la Parohia Independenţa din Protopopiatul Călăraşi.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...