Bucurii și binecuvântări pentru mamele micuților de la Grădinița din Parohia Independența

Anul acesta ziua de 8 Martie a fost marcată în Parohia noastră prinprezența în Sfânta Biserică a tuturor grupelor de copii de la grădinițăînsoțiți de Doamnele educatoare, de mămici și bunici.

După rostirea rugăciunii Tatăl nostru, ne-ambucurat laolaltă de frumosul program de cântece și poezii pe care micuții l-au pregătitiar mai apoi le-am ținut un Cuvânt de zidire duhovnicească pentru ca tinerelemame să înțeleagă și mai bine cât de important este rolul lor în creșterea șieducarea copiilor.

În final copii au oferit mamelorcâte o Felicitare confecționată de ei ca semn al iubirii necondiționate șiprețuirii lor sincere față de acestea.

Întâlnirea s-a dovedit a fi unsucces, toți participanții arătându-se încântați de acest moment, iar pentrunoi preoții slujitori încă o bucurie și o dovadă a bunei colaborări pe care oavem atât cu Grădinița cât și cu Școala din localitate.

A consemnat părintele Dănuţ Noapteş,preot II la Parohia Independenţa din Protopopiatul Călăraşi.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...