Bine ai venit Primăvară

În prag de primăvară, copiii din grupul de cateheză al ParohieiIndependența, Protopopiatul Călărași, coordonați de doamna preoteasă GheorgheMariana și-au etalat talentul și îndemânarea, confecționând mărțișoareprintr-un „Atelier de Creație”.

Prin acest „Atelier de Creație”, ne propunem săoferim un cadru unde copiii să lucreze împreună, respectiv își pot dezvolta șiexperimenta ideile artistice în vederea realizării de mărțișoare și felicitări,urmând ca mai apoi obiectele realizate să fie oferite de către cei mici celormai dragi persoane din viața lor, mămicilor și bunicilor precum și tuturorcelor apropiați de sufletele lor. Copiii, au susținut un program de poezii șicântece dedicate mamelor, apoi au oferit mărțișoarele tuturor credincioaselorparticipante la Sfânta Liturghie, duminică 29 februarie 2016.

A consemnat Preot Paroh Gheorghe Marcian.
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...