Daruri de Sfântul Nicolae

Inscrie filmul tau aici:
Calendar Ortodox
26 V Sfintii Apostoli Carp si Alfeu, din cei 70; Sf. Mucenici Averchie si Elena (Dezlegare la peste)
Ne gasesti si aici:
LO TV - Televiziune in direct:

Luni, 05 decembrie 2016, elevii claselor pregătitoare, a II-A  și B de la Școala Gimnazială „George Vâlsan” Independența, îndrumați de preotul Gheorghe Marcian profesor de religie și de doamnele învățătoare Bucur Mioara, Bălașa Onița și domnul învățător Păun Ștefan au împărțit daruri prin Proiectul Educațional „Daruri de Sfântul Nicolae” unor copii din familii nevoiașe cu venituri mici. Aceste daruri au fost aduse de către elevi și duse chiar de ei la casele celor care aveau nevoie  bucurându-se  foarte mult.

Știm cu toții că Sfântul Nicolae este prietenul copiilor şi al săracilor, pe care îi iubeşte mult. A consemnat preot paroh Gheorghe Marcian.